ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Wystawa plenerowa: „Hiszpania inspiruje”

Na wystawie będącej platformą łączącą Hiszpanię i Polskę prezentowane są charakterystyczne dla Hiszpanii elementy kultury, sztuki, sportu, gastronomii, przyrody i architektury, widziane oczami 11 znakomitych polskich ilustratorów: Hanny Cieślak, Zosi Dzierżawskiej, Daniela Gutowskiego, Tymka Jezierskiego, Martyny Kostrzyckiej, Izy Kaczmarek-Szurek, Patryka Mogilnickiego, Oli Niepsuj, Kornela Nurzyńskiego, Tomasza Opalińskiego i Dawida Ryskiego.

Dodatkowo na każdej ilustracji można znaleźć kod QR, który po zeskanowaniu odsyła do informacji z dziedziny, którą inspirował się grafik.

Kuratorem ekspozycji jest polski ilustrator Patryk Mogilnicki, autor książki „Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja” (Wydawnictwo Karakter, 2017).

Wystawa jest efektem współpracy z Ambasadą Hiszpanii w Polsce, Instytutu Turystyki Turespaña, Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa i Instytutu Cervantesa w Krakowie.

Wystawę można oglądać do 30 lipca 2021 r. w ogrodzie Biblioteki (wejście od ul. Nowaka) w godzinach pracy działów udostępniania.

Współorganizator wystawy Mania Podróżowania.