ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Wystawa fotograficzna „Camino de Santiago. Współczesne doświadczenie pielgrzymowania”

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania międzynarodowej wystawy fotograficznej „Camino de Santiago. Współczesne doświadczenie pielgrzymowania”, która do 3 stycznia znajduje się w Galerii Antresola mieszczącej się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Lubosza w Tarnowskich Górach przy ulicy Zamkowej 5.
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Czytelni Czasopism.

Ekspozycja przygotowana przez władze Autonomii Galicii (Xunta de Galicia) obejmuje 19 fotografii z Drogi, których autorem jest Manuel Valcarcel. Do obejrzenia wystawy zapraszają Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Górnośląski Klub Przyjaciół Camino”.

Camino de Santiago. Współczesne doświadczenie pielgrzymowania – to nowy kreatywny projekt zrealizowany przez Turismo de Galicia przy współpracy z Xacobeo 21. Wystawę tworzy dziewiętnaście obrazów o wielkiej sile emocjonalnej i towarzyszące im video. Pokazuje nam ogromne znaczenie i światowy wydźwięk Drogi do Santiago, tysiącletniego szlaku, któremu Rada Europy w 1987 r. przyznała tytuł Europejskigo Szlaku Kulturowego, a w 1993 r. wpisany został przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa.

Camino wystawa fotograficzna