ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Wieczór autorski z Jackiem Fedorowiczem

Zapraszamy na spotkanie z aktorem, satyrykiem, autorem Jackiem Fedorowiczem, które odbędzie się 11 kwietnia w czwartek o godz. 17.00 w Czytelni Czasopism. Podczas spotkania porozmawiamy o najnowszych  książkach autora – „W zasadzie tak” i premierowej „Chamo Sapiens”.

„W zasadzie tak ”
Jakim cudem po raz pierwszy ukazał się legalnie w rzeczonym PRL-u w roku 1975 pozostaje zagadką. Nigdy później nie wznawiany. Chwalony w „Kulturze” paryskiej przez Stefana Kisielewskiego. Ilustrowany przez Autora. Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie – przeczytaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie od twoich rodziców.

Jeżeli PRL pamiętasz – czytając tę książkę będziesz śmiał się w głos, choć czasem pomyślisz – jak do cholery dawało się wtedy normalnie żyć?

Jak żyć z władzą, jak podróżować pociągiem sypialnym, jak kupić samochód albo, co gorsza, części zapasowe, jak znaleźć prawdziwą kawę, dlaczego nowo wybudowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, od lat nieremontowanego, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie, jak żyć nie pijąc – to tylko niektóre zagadnienia z pasją omówione przez Fedorowicza. Które stały się zupełnie nieaktualne, które przetrwały, a które bywają reaktywowane – oceni, pysznie bawiąc się w trakcie lektury, czytelnik.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz – Marcin Michrowski.

Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy osobiście lub pod nr tel. 032 285 41 60 wew 12. Odbiór bezpłatnych wejściówek w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej.