ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Wernisaż wystawy „Między rzemiosłem a sztuką”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Między rzemiosłem a sztuką”, gdzie pokażemy prace wychowanków Wieloprofilowego Zespołu Szkół. Wernisaż odbędzie w piątek 11 czerwca o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach (Galeria Antresola) przy ulicy Zamkowej 5. Wstęp wolny.

Fotografia to przede wszystkim rzemiosło, którego opanowanie wymaga długoletniej nauki. Właściwe dobranie parametrów ekspozycji, ustawienie oświetlenia, praca z materiałami światłoczułymi, czy obróbka zdjęć w komputerze, to tylko niektóre umiejętności, które trzeba opanować aby poznać tę szeroką dziedzinę.
Równie ważne jest rozwijanie zdolności widzenia i pokazywania świata w wybranych świadomie kadrach, dzięki czemu z rzemieślników mają szansę wyrosnąć twórcy. Doskonale widać to na przykładzie prac uczniów Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach, którzy oprócz fotografii wykonywanych w trakcie zajęć, wchodzą w obszar własnych, indywidualnych poszukiwań. 
Myślą przewodnią tegorocznej prezentacji jest zdjęcie klasowe, które corocznie realizują uczniowie w ramach szkolnego konkursu. Druga część ekspozycji to prace powstałe w ramach pracowni zawodowych kierunku technik fotografii i multimediów.
Opiekę merytoryczną nad uczniami głównie sprawowali nauczyciele kierunku technik fotografii  i multimediów Łukasz Wyglendacz, Bartłomiej Zylla i Wiktoria Kot.