Weekendowe imprezy: „Tarnowskie Góry jakich nie znamy”, „Siła kobiet”, ANNUM Festiwal, Teatr Duet

W piątek 15 września w Filii nr 9 w Strzybnicy odbyło się spotkanie: „Tarnowskie Góry jakich nie znamy”. Prelekcję wygłosił członek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej – pan Mieczysław Filak, który opowiadał między innymi o ciekawostkach z historii miasta.


fot. Karol Ziaja

W sobotę w naszej Bibliotece odbyło się bardzo inspirujące dla wszystkich pań spotkanie z niezwykłymi kobietami : Natalią Heiduk – dyrektorką przedszkola oraz Kasią Boroń – aktorką. Warto było przyjść, aby poznać historie wzięte z życia zwyczajnych-niezwyczajnych kobiet, które pokazały, jak spełniać swoje marzenia i realizować plany. Okazuje się, że czasami wystarczą proste słowa: „Dam radę”.
Pomysłodawczyniami projektu były Barbara Ochojska-Kubik i Barbara Kwas, ale wszystkim zaangażowanym w ten projekt Paniom bardzo dziękujemy.


fot. ER

Niedzielę rozpoczęliśmy od ugoszczenia dzieci biorących udział w warsztatach ANNUM Kids w ramach ANNUM Festival. Prowadząca warsztaty Marta Łukańko opowiadała
o instrumentach dętych, a następnie dzieci takie instrumenty własnoręcznie wykonywały.


fot. MJ-K

Niedzielne popołudnie należało do małych miłośników teatru. W Czytelni Czasopism
i w Filii nr 2 w Starych Tarnowicach Teatr Duet z Krakowa jak zwykle rozbawił zgromadzoną tłumnie widownię. Dzieciom nie przeszkodziła nieobecność Rumcajsa, kotka i kogutka (zmiana repertuaru spowodowana chorobą aktorki). Serdecznie przyjęły pszczółkę Kaję i jej kuzyna Śmieszka, a na drugim spektaklu odważnie wkroczyły do podwodnego świata.
Spektakle odbyły się w ramach programu „Postaw na rodzinę”.


fot. EW-J