ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Warsztaty kaligraficzne Ewy Landowskiej

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty kaligraficzne „Piękna litera – polska kaligrafia przedwojenna”.

Warsztaty przeprowadzone będą w dniach 13-15 marca oraz 3-5 kwietnia w godzinach od 16:00-20:00.
Jedna osoba może wziąć udział maksymalnie w dwóch warsztatach.
Zapraszamy młodzież (od 14 roku życia) i osoby dorosłe, które zainteresowane są tematyką dziedzictwa kulturowego Polski w zakresie piśmiennictwa ze szczególnym uwzględnieniem kaligrafii przedwojennej.

Zapisy po numerem telefonu: 791 751 721.

Miejsce przeprowadzenia warsztatów: budynek w ogrodzie MBP, (wejście od ul. Nowaka) 42-600 Tarnowskie Góry.

W czasie zajęć uczestnicy nabywają wiedzę oraz umiejętności praktyczne dotyczące nauki pisania w polskiej szkole przedwojennej, która oparta była na uproszczonej kursywie angielskiej tzw. copperplate script.

Warsztaty są BEZPŁATNE. Zapewniamy wszelkie materiały warsztatowe (papier, obsadki, atramenty, liniuszki itp.). Przed zajęciami praktycznymi będzie wprowadzenie teoretyczne wraz z pokazem oryginalnych, przedwojennych przyborów piśmiennych przygotowane przez Ewę Landowską.

Podczas warsztatów także będzie można nabyć książkę – podręcznik do samodzielnej nauki kaligrafii autorstwa Ewy Landowskiej i Barbary Bodziony pt. „Piękna litera. Uncjała i italika”, który został wyróżniony na 57. konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na  Najpiękniejsze Książki Roku 2016.

Przygotowanie i realizacja autorskich warsztatów kaligraficznych: Ewa Landowska.

http://landowska.com/

Kim jest Ewa Landowska?

  • kaligrafią zajmuje się od 1999 r., a od 2006 prowadzi warsztaty, kursy oraz pokazy kaligrafii w Polsce i za granicą (Francja);
  • współautorka polskiego podręcznika do nauki kaligrafii „Piękna Litera”, który zdobył wyróżnienie na 57. konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Książki Roku 2016. Podręcznik został przygotowany na podstawie dwóch krojów: uncjały oraz italiki. W tej książce miłośnicy pięknej litery otrzymują cenne wskazówki: jak pracować z literą, jak unikać błędów, jak ćwiczyć. Książka ta jest pierwszym tomem z cyklu podręczników do  kaligrafii – trwają końcowe prace nad drugim tomem, w którym opracowane zostaną: minuskuła  karolińska (B. Bodziony) oraz copperplate script (E. Landowska).
  • w roku 2016 wraz z Barbarą Bodziony oficjalnie powołała do życia „Atelier Landowska & Bodziony” – szkołę kaligrafii, która de facto istnieje od 2012 roku.
  • w roku 2015 Ewa Landowska sporządziła kaligrafowany egzemplarz Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 roku na zlecenie Kancelarii Sejmu RP.

Warsztaty kaligraficzne Ewa Landowska