ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyły się zajęcia dla najmłodszych.

W sobotę 25 listopada w bibliotece na Zamkowej dzieci wykonywały portrety misia w ramce, misia z origami, a także ozdobną papierową torebkę. Pomiędzy pracami plastycznymi wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach, uczyliśmy się wierszyka. Był również czas na małe „co nieco” Dziękujemy za wspólną zabawę 🙂

fot. ER

*****

24 listopada 2017 r. od samego rana Przedszkole nr 12 w Bobrownikach Śl. opanowały duże, małe, kolorowe i mięciutkie pluszowe misie. Przybył również Mały Miś „Miodzik” z bobrownickiej biblioteki. W jego towarzystwie została przeczytana bajka „Całus na dobranoc” o misiu Samie, który nie chciał zasnąć, bo czekał na dobranockowego całusa od Mamy Misiowej.

W tym dniu w przedszkolu przygotowano dla dzieci wiele atrakcji: piosenki, wierszyki, ale najwięcej radości sprawił maluchom smak misiowego ciasta przygotowanego przez mamę Marysi.

*****

W dniach 21, 22 i 28 listopada Filię nr 1 Lasowicach odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 5. Przedszkolaki dowiedziały się kilku ciekawostek na temat tego święta oraz życia niedźwiedzi. Następnie odpowiedziały na kilka zagadek związanych z tekstem. Później oglądały książki o misiach, wykonały prace plastyczne w postaci kolorowanek oraz rysowały swojego ulubionego misia. Prace zostały powieszone na wystawie.