ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Odwołane spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

Szanowni Państwo, w związku z rosnącą liczbą zakażonych COVID-19 w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zmuszeni jesteśmy odwołać spotkanie z Przemkiem Kossakowskim. Mamy nadzieję, że uda się przeprowadzić je w innym terminie.

Zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książki „Na granicy zmysłów” oraz twórcą cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Wtajemniczenie”, „Down The Road”, Przemkiem Kossakowskim, które odbędzie się w czwartek 22 października o godz. 18.00 w Czytelni Czasopism.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem 791 751 721 do 15.30.

Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

We wrześniu zeszłego roku Przemek Kossakowski wyruszył w swoją kolejną niezwykłą podróż. Towarzyszył szóstce niezwykłych ludzi. Ludzi, którzy mają coś czego nie ma większość z nas. Jeden chromosom więcej. Nie można się tym zarazić, nie można się z tego wyleczyć. Ludzie z Zespołem Downa, są wyjątkowi. Nie udają emocji, mówią to co myślą, mają w sobie dziecięcą ciekawość i naiwność. Żyją wśród nas.

„Chciałem dać im szansę aby opowiedzieli o sobie i o tym, jak rozumieją świat. Oni w zamian przypomnieli mi o tym co naprawdę jest w życiu ważne. Wierzę, że to jedna z najlepszych rzeczy jaką zrobiłem w swoim życiu”  Przemek Kossakowski

Wiosną telewizja TTV i TVN emitowała odcinki będące zapisem pierwszej podróży. Druga jest właśnie w trakcie realizacji.  Na kanwie doświadczeń powstaje również druga książka Przemka Kossakowskiego.

Przemek Kossakowski – rocznik 1972. Autor cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Wtajemniczenie”, „Down The Road”. W pierwszym programie dokumentował podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka… Pokłosiem jego podróży stała się książka „Na granicy zmysłów” wydana w listopadzie 2014 roku. W drugim programie poddaje się osobistym, często ekstremalnym doświadczeniom, wchodząc w nieznane dla siebie, obce światy. 

Przemek Kossakowski to człowiek od zadań specjalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. W wolnym czasie chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką. Podczas spotkań opowiada o tym czego nie widać w jego programach, ukazując to w improwizowanej, błyskotliwej i dowcipnej formie. Spotkania wzbogacone są pokazami licznych zdjęć, których następstwo często uzależnione jest od interakcji z widzami.

Uczestnicy spotkania proszeni są o:

  • przed wejściem na teren Biblioteki – wypełnienie formularza zawierającego dane kontaktowe na przygotowanych wzorach formularzy (do celów informacyjnych na potrzeby służb sanitarnych)
    Załącznik nr 1 do Regulaminu – Oświadczenie
    Załącznik nr 2 do Regulaminu – Formularz
  • dezynfekcję rąk przed wejściem na teren Imprezy,
  • posiadanie i noszenie maseczek, bądź innej zasłony ust i nosa,
  • zachowanie dystansu społecznego od innych uczestników i osób – minimum 1,5 metra.

Regulamin organizacji imprez w okresie epidemii wirusa SARS-CoV