ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Spotkanie autorskie z dr. Jackiem Kurkiem

25 września w naszej Bibliotece miał miejsce wieczór autorski dr. Jacka Kurka (historyka – kulturoznawcy, mistrza pięknego słowa) promujący jego najnowszą książkę „Widok z okna”. Była to nie lada gratka dla miłośników wiedzy oraz niezwykłej osobowości naszego gościa.
„Widok z okna” to zbiór felietonów, które ukazywały się na łamach Gazety Uniwersyteckiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Miesięcznika Śląsk. W czasie spotkania autor krótko nakreślił tematykę szkiców. Aby zachęcić do czytania, w kilku zdaniach opisał pierwszy z nich. Podzielił się także refleksjami na temat życia, śmierci i przemijania. Celebrował każde słowo dzięki czemu udało mu się stworzyć niezwykłą atmosferę tego spotkania, podkreśloną przez słyszalną w tle muzykę oraz prezentację przepięknych fotografii Macieja Niesłonego.
Autor niewiele mówił o sobie, skupiając się głównie na osobach, które przyczyniły się do wydania „Widoku z okna”. Dziękował także tym, którzy czytają książki.
„W gruncie rzeczy nie jest ważne, czy książka jest napisana, czy nienapisana, ważne, że jest przeczytana”.
Po części oficjalnej był czas na chwilę rozmowy z autorem, podzielenie się swoimi wrażeniami ze spotkania oraz uzyskanie autografu wraz z dedykacją autora.

To był piękny, niezapomniany wieczór.