ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Ślązaczki: promocja książki Jana Cofałki

W środę 11 grudnia zapraszamy na spotkanie autorskie z Janem Cofałką poświęcone jego najnowszej książce pt. „Ślązaczki. Od Kopciuszka śląskiego do miliarderki z Ustronia”.

Jan Cofałka to urodzony w Rybnej  pisarz, dziennikarz, politolog i promotor Śląska, autor książek poświęconych wybitnym Ślązakom, który za tę działalność otrzymał w 2018 roku nagrodę Srebrnego Skrzydła. W jego śląskiej bibliografii znajdują się pozycje takie jak m.in.
„Księga Ślązaków”,
„Ślązacy w Warszawie”,
„Ślązacy i Kresowiacy”,
„Legendy sportu śląskiego”,
„Ślązacy w świecie”

Jan Cofałka urodził się 9 lutego 1940 roku w Rybnej (dziś dzielnica Tarnowskich Gór), od 1970 roku mieszka w Warszawie. Politolog, publicysta, od 1997 roku współpracuje z miesięcznikiem społeczno-kulturalnym „Śląsk”. Były wiceprezes i sekretarz generalny Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie, a także pracownik Kancelarii Sejmu i redaktor w Wydawnictwie Sejmowym. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2004).

„Wywodzący się ze Śląska Jan Cofałka – czując potrzebę przybliżania rodakom regionu, z którego wyrasta (przyłapuję się tu na podwójnym znaczeniu tego słowa: wyrasta w rozumieniu pochodzenia rodzinnego, kulturowego, jak i wychodzenia skądś i wchodzenia w nowe rzeczywistości), dodaje do tomów o współziomkach kolejny – już szósty, tym razem o nieprzeciętnych kobietach” – napisał w recenzji książki prof. Michał Lis.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach, ul. Zamkowa 5

Czas: środa 11 grudnia, godz. 18.00

Zapisy: 791 751 721