ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Rodzinna Gra Miejska. Skarb Srebrnego Miasta

SKARB SREBRNEGO MIASTA

PRZYGODA PEŁNA SREBRA 27 KWIETNIA W TARNOWSKICH GÓRACH!

27 kwietnia 2019 roku w Tarnowskich Górach staniesz się Gwarkiem!Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach zaprasza mieszkańców Tarnowskich Gór i gości z całego regionu do udziału w grze zorganizowanej w ramach programu „Postaw na rodzinę”. Gra „Skarb Srebrnego Miasta” to przygodowa zabawa terenowa przeznaczona dla wszystkich chętnych, którzy tego dnia przybędą do Tarnowskich Gór. Uczestnicy imprezy w zespołach (do 5 osób) wcielą się w tarnogórskich gwarków, którzy będą mieli za zadanie wypełnić misję legendarnego Skarbnika i odzyskać Skarb Srebrnego Miasta.

Wspólnie będziemy szukać Skarbu Srebrnego Miasta.

Tarnowskie Góry ze względu na bogatą historię wydobywania cennego kruszcu nazywa się Srebrnym Miastem. I to właśnie srebro będzie głównym tematem zabawy, podczas której uczestnicy w atmosferze przygody poznają najciekawsze zakątki Tarnowskich Gór i przekonają się sami jak wyjątkowe to miejsce.

Zadaniem uczestników imprezy, którzy na jej czas zamienią się w tarnogórskich gwarków będzie odzyskanie legendarnego Skarbu Srebrnego Miasta. Skarb stanowią błyskające srebrem bryłki, które przed wiekami znalazł na swoim polu legendarny chłop Rybka. Tuż po tym odkryciu pojawił mu się Skarbnik – duch z podziemi. W zamian za przyszłą opiekę nad gwarkami wydobywającymi cenne minerały zażądał od chłopa Rybki, by oddał mu cały pierwszy urobek. Oddane bryłki Skarbnik schował w różne miejsca na terenie miasta, ale przez wieki wszystkie te Skarbnikowe kamienie zostały nieodnalezione. Aby opieka Skarbnika trwała nadal nad miastem prosi on uczestników zabawy o odzyskanie skarbu i uzbieranie jak największej ilości rozproszonych w mieście bryłek.  Czy gwarkom uda się to zadanie? Z pewnością szansa stoi przed tymi zespołami, które wykonają wyznaczone zadania oraz odwiedzą czekające w mieście postaci przybyłe z kart legend i historii Tarnowskich Gór.  W zamian za wykonanie zadań gracze otrzymają opłatę w postaci punktów oraz srebrnych bryłek z legendarnego skarbu. Zespoły, które zbiorą najwięcej punktów i bryłek srebra zostaną Zdobywcami Skarbu Srebrnego Miasta i otrzymają atrakcyjne nagrody.

Jak zostać 27 kwietnia Tarnogórskim Gwarkiem?


Udział w imprezie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji zespołu do zabawy. Zespoły mogą składać się z minimum 2, a maksymalnie 5 osób,  w  tym jedna z osób musi mieć ukończone 18 lat. Rejestracji dokonuje się osobiście w dniu imprezy, czyli 27 kwietnia od godz. 9.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach.  Rejestracja zespołów zakończy się o godz. 10.40 lub wcześniej, w razie wyczerpania limitu 70 uczestników imprezy.

Tych, którzy lubią mieć pewność, że nie zabraknie dla nich miejsc zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc. Można tego dokonać między 12 a 26 kwietnia telefonicznie pod nr 791 751 721 lub wypełniając i wysyłając formularz dostępny pod adresem
https://forms.gle/Td7TGw13grNPVEsx8

Start Gry dla zarejestrowanych zespołów nastąpi o godz. 11.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza. Zabawa potrwa 3 godziny do 14.00. O godzinie 15.00 w siedzibie Biblioteki odbędzie się uroczyste zakończenie gry połączone z wręczeniem nagród i losowaniem dodatkowych niespodzianek wśród wszystkich gwarków biorących udział w terenowej zabawie.

Regulamin Gry Miejskiej

Organizatorzy
Organizatorem imprezy jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza. Producentem wykonawczym jest firma Silesia Events.

Urząd Miejski Tarnowskie Góry -logo

Zadanie finansowane przez Urząd Miasta w ramach programu „Postaw na rodzinę”.

Rodzinna Gra Miejska 27.04.2019 r.