ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Relacja ze spotkania z Jarosławem Kretem

Relacja ze spotkania z Jarosławem Kretem

W niedzielę 22 października odbyło się spotkanie z dziennikarzem telewizyjnym, fotoreporterem i podróżnikiem Jarosławem Kretem. We wstępie do swojej najnowszej książki „W Ziemi Świętej” autor napisał: „Długo nie chciałem wracać do Ziemi Świętej. Zajęło mi to dobre siedem, a może osiem lat, nim zdecydowałem, że spróbuję raz jeszcze. I udało się. Jak już wróciłem, to na dobre.”

To była wyjątkowa podróż z autorem po miejscach bliskich jego sercu. W przedstawionej prezentacji zobaczyliśmy najciekawsze miejsca w Jerozolimie związane m.in. z życiem Jezusa. Autor docierał do zakątków, które rzadko pokazywane są pielgrzymom. Wszystkim, którzy chcieliby odbyć pielgrzymkę do Ziemi Świętej poradził, aby udali się na nią indywidualnie, bo tylko wtedy będą w stanie poznać i zrozumieć to miejsce.

Spotkanie, które planowo miało trwać 1,5 godziny, przeciągnęło się w czasie i trwało ponad trzy godziny! Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, na które dziennikarz bardzo chętnie i z dużą życzliwością odpowiadał. Wiele osób wyszło z egzemplarzem najnowszej książki autora, a każda z nich została opatrzona jego własnoręcznym podpisem.

video : Raff’s Horizon Film

fot. ER