ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Rafał Bauer „Moja Islandia”.

„Determinacja to cecha, która decyduje o osiągnięciu celu” tak rozpoczął swoją opowieść Rafał Bauer, zwracając się do obecnych na spotkaniu dorosłych i dzieci.

W 2011 roku trudne momenty w życiu Rafała Bauera spowodowały, że zaczął uczestniczyć w ultramaratonach. Potem  podejmował kolejne wyzwania. Jednym z nich była Islandia.
Dlaczego właśnie Islandia? Bo była trudna i dawała możliwość pobicia rekordu. Poprzedni rekord to przejście z  północy na południe w 18 dni – 600km. Nasz gość wędrował 13 dni, ale rekordu nie udało się pobić z powodu złamania zasady niekorzystania z pomocy. Przejście zostało jednak docenione i uznane za  pierwsze polskie samotne przejście Islandii.

Podróż ta była inspiracją do napisania książki „Rune”. Jej fragmenty autor kilkakrotnie cytował w czasie spotkania.
W dalszej części podróżnik opowiadał o elfach, zimnych nocach, depresyjnym krajobrazie, ale także o zmęczeniu, samotności i strachu o własne życie.
Całość uzupełniała prezentacja krótkiego filmu oraz zdjęcia ilustrujące trudy wyprawy.

Druga część spotkania skierowana była do najmłodszych uczestników. Dzieci szybko rozpakowały przyniesiony przez autora plecak i z ciekawością oglądały znajdujące się w nim, niezbędne w podróży przedmioty.

Na zakończenie autor odpowiadał na zadawane mu liczne pytania.

Po spotkaniu uczestnicy mieli możliwość zakupu książki i otrzymania imiennej dedykacji z autografem autora.
Dziękujemy za to inspirujące spotkanie.