ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Nowe gry i komiksy w naszej Bibliotece

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza Biblioteka została nagrodzona w konkursie „Boom! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Na wygraną składa się pakiet komiksów i gier planszowych, ufundowanych przez firmę Story House Egmont, który (mamy nadzieję) umili naszym czytelnikom czas spędzony w Bibliotece.

Gry zostały już wykorzystane podczas spotkania „Zabawa Halloween i gry planszowe”, które odbyło się 31 października bieżącego roku. Właśnie wtedy nasi najmłodsi czytelnicy mieli okazję urządzić zdobytym grom chrzest bojowy, z czego wywiązali się z ochotą i uśmiechem na twarzach.

Również i wygrane komiksy zostały już wykorzystane. Posłużyły one jako motyw przewodni do dwóch spotkań. 4 listopada nasza Biblioteka zorganizowała zajęcia dla uczniów szkoły Best Start Academy, podczas których dzieci zapoznały się z komiksowym uniwersum, a podczas części plastycznej mogły wykazać się swoją kreatywnością i wykonały pacynkę smerfa – jednego z bohaterów wygranych przez nas komiksów.

Podobne spotkanie miało miejsce 10 listopada 2021 roku. Tym razem to Biblioteka odwiedziła trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach. Również i tym razem zajęcia poświęcone były komiksom, a uczniowie wykonali swoje smerfne pacynki.