ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek” to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki. VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbywa się pod hasłem „Klimat na czytanie”.

W ramach Nocy Bibliotek 09 października o godz. 18.30, zapraszamy dzieci do Czytelni Czasopism na film „Jakub, Mimmi i gadające psy”,  oparty na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts”, w reżyserii Edmundsa Jansonsa.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem 791 751 721 do 15.30. Uczestnicy spotkania proszeni są o:

  • przed wejściem na teren Biblioteki – wypełnienie formularza zawierającego dane kontaktowe na przygotowanych wzorach formularzy (do celów informacyjnych na potrzeby służb sanitarnych)
    Załącznik nr 1 do Regulaminu – Oświadczenie
    Załącznik nr 2 do Regulaminu – Formularz
  • dezynfekcję rąk przed wejściem na teren Imprezy,
  • posiadanie i noszenie maseczek, bądź innej zasłony ust i nosa,
  • zachowanie dystansu społecznego od innych uczestników i osób – minimum 1,5 metra

Opis filmu

Czy można wyciąć drzewa z parku, usunąć plac zabaw, na którym na co dzień bawią się dzieci z całej okolicy, a na ich miejscu postawić wieżowiec? Jakub i jego kuzynka Mimmi dowiadują się, że takie są właśnie plany tajemniczego dewelopera. Mimmi jest zrozpaczona – w tej malowniczej okolicy na obrzeżach Rygi mieszkała przez całe życie i do parku ma szczególny sentyment. Jakub dopiero tu przyjechał, u kuzynki spędzi tydzień. Nie jest nawet pewien, czy mu się tu podoba i czy znajdzie z Mimmi wspólny język. Czy dzieci zdołają się porozumieć i wspólnie ocalić niepowtarzalny charakter dzielnicy? I jak odkrycie, że tutejsze psy potrafią mówić, może przyczynić się do sprawy? Olśniewająca wizualnie animacja zwraca uwagę na ważne i aktualne tematy. Jej seans będzie dla uczniów okazją do rozwinięcia wiedzy przyrodniczej, ale także do zainteresowania się życiem własnej lokalnej społeczności.

Czas trwania filmu: 70 minut.

Noc Bibliotek 2020 plakat