ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Noc Bibliotek 2020

10 października w Tarnowskich Górach zorganizowaliśmy rodzinną grę miejską „Podróż za jeden uśmiech”. W pobliżu naszej biblioteki pojawiły się postacie m. in. Alicja z Krainy Czarów, Pan Kleks, Czerwony Kapturek zdezorientowani miejscem i czasem, w których się znaleźli.  Zadaniem 26 drużyn, przemierzających ulice, było odnalezienie postaci z bajek i udzielenie im pomocy.  Różnorodność zadań pozwalała na wykazanie się zarówno najmłodszym uczestnikom np. przy tworzeniu własnych różdżek z patyków, taśmy klejącej, brokatu, bibuły itd., jak i tym nieco starszym. Najwięcej zabawy sprawiła nauka strzelania z łuku pod czujnym okiem Winnetou. Rywalizacja trwała do samego końca!

Przyznano 6 nagród. Zwycięzcami gry miejskiej została drużyna „Fajnie by było, super”. Kolejne miejsca zajęły drużyny: „Bez pojęcia”,  „Miejskie zuchy”, „Bubony i Kingulaki”, „Meluzyna”,  „Ekipa z Osady”.

Ponadto w piątek 9 października, zaprosiliśmy dzieci na  film „Jakub, Mimmi i gadające psy”,  oparty na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts”, w reżyserii Edmundsa Jansonsa.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Zadanie zostało sfinansowane przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry w ramach programu „Postaw na rodzinę”.