ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

„Niebanalna Majorka” spotkanie z podróżniczką Ewą Sawicką

26 października o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z pasjonatką podróży Ewą Sawicką, autorką książki „Niebanalna Majorka”.

Wstęp wolny. Zapisy pod nr tel. 791751721

Niebanalna Majorka to książka dla tych, którzy planują wakacje na Balearach lub którzy właśnie rozmyślają, gdzie się wybrać. Albo dla tych, którzy po prostu lubią wiedzieć więcej.”

Autorka o sobie:
Mieszkam w Opolu. Z wykształcenia jestem polonistką, a pracuję w firmie szkoleniowej jako kierownik projektu. Do działania napędzają mnie kontakty z innymi, ze współpracownikami czy klientami. Uważam, że w podróżach pociągająca jest możliwość poznawania innych sposobów życia, obyczajów, tego, co stanowi konsekwencję różnych zdarzeń z przeszłości. Siedząc nad brzegiem Morza Śródziemnego lubię myśleć, o tych, którzy słuchali takiego samego szumu fal dwa-trzy tysiące lat wcześniej. Którzy nie znali zasad fizyki kwantowej, nie słyszeli o czarnych dziurach, ba, nawet nie wiedzieli o istnieniu Ameryki… Ale dostrzegali potrzebę prawdy i piękna, wykuwali wspaniałe posągi i tworzyli poematy.

Interesują mnie języki, zwłaszcza romańskie, podoba mi się, jak łaciński rdzeń przechodzi transformacje – łacińska aqua staje się francuską eau, włoską acqua i rumuńską apă.
Na co dzień jestem zapracowaną matką-Polką, współposiadaczką psa i kota.

Ewa Sawicka - spotkanie autorskie


Majorka