ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Koncert „Prędko! Do Betlejem!”

Serdecznie zapraszamy na koncert bożonarodzeniowy „Prędko! Do Betlejem!” w wykonaniu scholi Cantati Angeli z Suchej Góry, który odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 17:00 w Czytelni Czasopism.

****
Tak jak imię każdego z nas zawiera w sobie swoiste znaczenie, tak nazwa scholi działającej przy parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu – Suchej Górze, wyraża głębokie przekonanie, że każdy z nas jest aniołem, który całym życiem ma wychwalać swego Stwórcę.

Schola Cantati Angeli to zespół działający od września 2015. Jego opiekunem i założycielem jest ksiądz Grzegorz Rajs, a młodzież tworząca zespół nie tylko śpiewa w trójgłosie, ale także gra na instrumentach.

W swoim repertuarze schola posiada pieśni, którymi ubogaca uroczystości kościelne oraz ślubne.

W styczniu 2016 roku młodzież wystąpiła z koncertem kolędowym. W kwietniu tego samego roku wykonała pieśni o Bożym Miłosierdziu – „Twoje Miłosierdzie niech wypełnia nasze serca” w ramach nabożeństwa niedzielnego, a miesiąc później uświetniła nabożeństwo do Ducha Świętego – „Veni Sancte Spiritus”.

Rok 2017 był dla Cantati Angeli wyzwaniem. Schola w pierwszej połowie roku sporo koncertowała, a w drugiej połowie – przygotowywała się do nagrania płyty. Na efekty ciężkiej pracy musimy jeszcze trochę poczekać, ale zapewne wszystko będzie dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”.

 

plakat