ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Kamil Kartasiński: Odszukaj dziadka w…

9 stycznia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na wieczór autorski z Kamilem Kartasińskim pt. Odszukaj dziadka w … czyli jak zacząć poszukiwania wojennej służby przodków rodziny, do jakich archiwów się udać oraz jakie informacje można znaleźć w bazach internetowych.

Wstęp wolny.

Kamil Kartasiński – historyk, doktorant Uniwersytetu Śląskiego, recenzent i publicysta na portalu Histmag.org. Autor książki „Odszukaj dziadka w…” (2019) oraz „Chłopak z Wehrmachtu. Żołnierz Andersa” (2018). Autor artykułów naukowych, współautor wystaw historycznych, uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych projektów badawczych oraz grantów.

Kamil Kartasiński przygotował poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać swoich przodków, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. W książce „Odszukaj dziadka w …” można znaleźć wskazówki, gdzie i jak poszukiwać informacji o przodkach służących w wojsku na różnych frontach podczas I i II wojny światowej, a także walczących w Powstaniach Śląskich. Publikacja zawiera informacje o najważniejszych archiwach polskich, brytyjskich oraz niemieckich, w których można odnaleźć dziesiątki danych o przebiegu służby wojskowej Polaków w burzliwym XX wieku. Praca została podzielona na dwa rozdziały: Armia Polska oraz Armia Niemiecka

Kamil Kartasiński spotkanie autorskie