ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Nowy IBUK Libra – bezpłatny dostęp do książek elektronicznych

Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać cała dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

Każdy odwiedzający platformę zostanie zapytany o to, czy potrzebuje więcej informacji, czy chce zacząć korzystać. Pojawiają się nowe karty użytkownika. Warto założyć konto w IBUKU Librze, aby cieszyć się w pełni wszystkimi funkcjonalnościami.
Po zalogowaniu będziemy mogli:
– zobaczyć cztery ostatnio czytane książki + książkę miesiąca od PWN;
– zobaczyć wszystkie „książki w moich bibliotekach”, bez potrzeby przełączania się między bibliotekami – opcja dla osób, które korzystają z zasobów dwóch lub większej liczby bibliotek;
– korzystać z karty „moja półka” czyli dodawać do niej wybrane tytuły, czytać czy kopiować opis bibliograficzny do pracy, bez przechodzenia do wirtualnej półki myIBUK;
– przeszukiwać cały zasób IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponować rozszerzenie zasobu lub znaleźć najbliższą e-czytelnię, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

Aby uzyskać dostęp do bazy, należy zgłosić się do Wypożyczalni i Czytelni Naukowej lub wysłać prośbę o wydanie PIN-u na adres czytelnianaukowa@biblioteka.tgory.pl podając swoje imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. E-mailem zwrotnym zostanie podany PIN do logowania do serwisu.
Zapraszamy do nowej odsłony IBUKA Libry – kliknij
Dodatkowe informacje pod nr. telefonu 32 285 41 60 w. 12

Ibuk Libra plakat