ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Filia nr 9 (Strzybnica), Filia nr 5 (Repty Śl.): Wakacyjne spotkania z dziećmi

W środę 30 czerwca nasze filie w Reptach Śląskich oraz Strzybnicy odwiedziły dzieci uczestniczące w „Akcji Lato w mieście” organizowanych w filiach Tarnogórskiego Centrum Kultury. Dzieci miały okazje poznać bibliotekę oraz jej zbiory.  Wysłuchały bajki i wzięły udział w zabawach literackich. Na zakończenie uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami.


„Podróż do świata książek”, pod takim tytułem, odbyły się 7 lipca w Filii nr 9 w Strzybnicy, kolejne zajęcia dla dzieci uczestniczących w „Akcji Lato w mieście”. Podczas spotkanie dzieci zwiedziły bibliotekę i zapoznały się z jej zbiorami. Wysłuchały krótkiej pogadanki na temat historii książki, a także wzięły udział w quizie pt. „Najpopularniejsi polscy autorzy książek dla dzieci”.


W dniach 6 oraz 14 lipca w Filii Nr 5 w Reptach Śl. odbyły się koleje spotkania „Wakacje z książką” zorganizowane dla dzieci uczestniczących w „Akcji Lato w mieście”. Tym razem uczestnicy zajęć rozwiązywali  krzyżówkę, układali puzzle oraz brali udział w różnych zabawach. Dzieci miały także okazję do zapisania się do naszej biblioteki.