ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Filia nr 5 (Repty Śl.): „Inspiracje książkowe przedszkolaków”

Majowe spotkanie z książką w Przedszkolu nr 13 przebiegało pod hasłem: człowiek i przyroda. Dwie starsze grupy poznały historię orki, która z konieczności zamieszkała w wannie. Książka Hani Buch bardzo się im spodobała. Maluchy natomiast wysłuchały opowieści o weterynarz Eli. Poznali jej pacjentów: psa, kotka, myszkę oraz krowę. Dzieci wykonały kolorowanki. Otrzymały słodkie upominki .


W czwartkowe przedpołudnie po raz kolejny przedszkolaki z Rept wsłuchiwały się w treść bajeczek, przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Dwie starsze grupy zaprzyjaźniły się z króliczką z książki pt. „Wielki dzień Małej Króliczki” S. Haddow. Dzieci przekonały się, że więcej radości daje pomaganie innym niż dbanie o własne przyjemności. Następnie pokolorowały świątecznego zajączka. Grupa maluszków udała się na spacer ze słoniem Elmerem z książeczki „Elmer i motylek” D. McKee. Pani bibliotekarka otrzymała w prezencie wiosenny koszyczek z owocami.

Przedszkolaki

Po świątecznej przerwie w Filii Nr 5 (Repty Śl.) wznowiono spotkania z książką w Przedszkolu Nr 13 w Tarnowskich Górach. 17 stycznia przedszkolaki z grup: Misie, Żabki i Krasnale, wysłuchały ciekawych zimowych opowieści. Dzieci zainteresowała także poezja Juliana Tuwima. Wiersze Murzynek Bambo, czy Pan Hilary dzieci recytowały razem z bibliotekarką. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały rysunki na temat „Zimowe krajobrazy”. Prace wyeksponowano w bibliotece.