ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.): Literackie Poranki

„Literackie poranki. W magicznym świecie literek” się ZAKOCHAŁY. A to za
sprawą zbliżającego się święta Walentynek.
Bobrownickie przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Misiu Tulisiu, który szukał miłości, a także o tym jak to jest, gdy mama kocha najbardziej na świecie. Dzieci wykonały także walentynkowe laurki dla swoich ukochanych rodziców oraz zapoznały się z nowościami bibliotecznymi, które są dostępne w bibliotece.


31 stycznia to dzień kiedy swoje święto obchodzą przesympatyczne zwierzęta jakimi są zebry. Dlatego też „Literackie poranki” zawitały do przedszkola Be Clever, gdzie dzieci wysłuchały bajki o zebrze, która pomalowała się w kolorowe paski, a potem wykonały swój własny rysunek zebry. Niespodziankom jednak nie było końca, ponieważ dzięki udziałowi Przedszkola Be Clever w konkursie, bobrownicka biblioteka wzbogaciła się o kilkanaście wspaniałych nowości książkowych. Czytelnicy Miejskiej Biblioteki serdecznie dziękują przedszkolakom i paniom przedszkolankom za tak piękny gest.


Z okazji Dnia Babci i Dziadka bibliotekarka z bobrownickiej biblioteki odwiedziła dzieci z „Optymistycznego Przedszkola”. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Prawdziwa babcia” Ireny Landau oraz wykonały laurki dla swoich starszych członków rodziny. Dzieci wysłuchały wiesza o zielonym groszku przedstawionego przy pomocy teatrzyku kamishibai oraz wspólnie obejrzeliśmy nowości biblioteczne, które zostały zakupione do biblioteki.