ul. Zamkowa 5, 42-600 Tarnowskie Góry
32 / 285 41 60
32 / 285 41 60 wew. 99

FILIA NR 4 (BOBROWNIKI): EKO FERIE

Ostatni dzień Eko Ferii w bobrownickiej bibliotece już za nami. Spędziliśmy go grając w takie gry planszowe jak: Eurobusiness, Chińczyk, Tryktrak, Kalambury. Mały mistrz szachowy Jasio pokazał nam swoją pasję, jaką jest gra w szachy.


Piąty dzień Eko Ferii.

Z czym najlepiej iść na zakupy? Najlepiej pójść z torbą własnoręcznie ozdobioną w swój ulubiony cytat. Właśnie dlatego podczas piątego dnia EKO Ferii uczestnicy wykonali samodzielnie szablon, by  móc go odbić na bawełnianej torbie. Zagraliśmy także w kalambury, których hasła dotyczyły spraw ekologii, zasad Zero Waste oraz recyklingu.

Czwarty dzień Eko Ferii
Choć za oknem lekki mróz to w bobrownickiej bibliotece gorąco. A to za  sprawą karaoke, dzięki któremu przypomnieliśmy sobie nasze ulubione  melodie. Była i piosenka „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”, był „Przez  twe oczy zielone” zespołu Akcent”. Zatańczyliśmy w rytm „Kaczuszek”, a  dorośli wrócili wspomnieniami do swej młodości przy kultowej  „Autobiografii”.  I choć na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy „To już jest  koniec” zespołu „Elektrycznych gitar” to nikomu nie chciało się kończyć śpiewnego spotkania.


Trzeci dzień Eko Ferii w bobrownickiej bibliotece upłynął pod znakiem
zapoznania się z techniką plastyczną jaką jest kolaż. Dzięki niej za pomocą kolorowych papierów, nieaktualnych gazet, czasopism i kartonu powstały kalendarze, które nie tylko będą stanowić funkcję informacyjną, ale także będą ozdobnym elementem na ścianie. Uczestnicy spotkania rozwiązali również eko krzyżówkę, która sprawdzała wiedzę nabytą podczas pierwszego spotkania.


Drugi dzień eko ferii uczestnicy spotkania spędzili układając konstrukcje samochodowe z klocków, a także grając w gry planszowe i domino. Odwiedzili nas również Panowie Policjanci, którzy porozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas przerwy zimowej.


Pierwszy dzień eko ferii w bobrownickiej bibliotece upłynął na zapoznawaniu się dzieci z tym co to jest recykling, zasada „zero waste” oraz sprawdzeniu swoich umiejętności w segregowaniu śmieci na pięć podstawowych frakcji. Dzięki temu „śmieciowa góra”, która powstała w bibliotece szybko została uprzątnięta do właściwych koszy na odpadki.

Uczestnicy eko ferii wykonali również swoją własną grę do podróży „kółko krzyżyk”.