Galeria „Antresola” Wystawy 2016

Sleeveface - zdjęcia inspirowane książką

3 grudnia odbył się wernisaż wystawy „Sleeveface - zdjęcia inspirowane książką”. Autorami prac są uczniowie Gimnazjum Nr 5 z Rybnej. W czasie spotkania można było usłyszeć ciekawostki związane z powstawaniem zdjęć. Następnie wszystkich gości zaproszono do zwiedzania wystawy oraz na słodki poczęstunek. Wystawa potrwa do 27.01.2016 r. Serdecznie zapraszamy!

10 Photos

... i ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

Urodził się za wcześnie. Pierwsze miesiące życia spędził w szpitalu. Jako wcześniak dzielnie walczył o życie. Wojtuś ma trzydzieści miesięcy, nie siedzi i nie czworakuje, ciągle jest poddawany kosztownej rehabilitacji. Ostatnio postawiona diagnoza przez neurologa to: mózgowe porażenie dziecięce, kurczowe porażenie mózgowe. Każdego, kto chce pomóc Wojtusiowi zapraszamy do Galerii "Antresola", w której można kupić ręcznie wykonane przez jego mamę ozdoby świąteczne, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalsze leczenie.

8 Photos

\"Dotknąć piękna\"

Od 20 października zapraszamy na wystawę prac członków Polskiego Związku Niewidomych powstałą podczas VII edycji warsztatów małych form rzeźbiarskich i plastycznych połączoną z obchodami Międzynarodowego Dnia Białej Laski w powiecie tarnogórskim.

13 Photos

Zbiory specjalne

Wystawa z okazji 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Zbiory specjalne naszej biblioteki, wydane do 1939 roku, liczą 652 tytuły. Większość zgromadzonych pozycji pochodzi z lat 30-tych XX wieku. Najstarsza książka została wydana w 1867 roku. Biblioteka posiada zbiory specjalne w języku polskim, niemieckim, angielskim i francuskim. Wystawę można oglądać do 19 października.

6 Photos

Wakacyjne warsztaty rękodzieła artystycznego

W sierpniu i wrześniu zapraszamy na wystawę prac uczestników wakacyjnych warsztatów rękodzieła artystycznego poprowadzonych w tarnogórskiej bibliotece przez Beatę Hetmańczyk. W dniach 18-29 lipca odbyły się warsztaty z papieroplastyki. Wystawa prac potrwa do 26 sierpnia. Zajęcia z quillingu odbyły się w dniach 1-12 sierpnia. Wystawa prac potrwa do 23 września.

11 Photos

Antygrawitacja

W lipcu i sierpniu prezentujemy wystawę fotografii Witalisa Szołtysa.

7 Photos

Helena Domańska: \"Zauroczenie pięknem świata\"

Wystawę zdjęć z lat 2007-2016 można oglądać przez cały czerwiec. Patronatem wystawy jest Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku.

8 Photos

\"Biblioteka i książka w życiu dziecka\"

W maju prezentujemy wystawę prac wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach

11 Photos

\"Wizyty aniołów\"

Wystawa powarsztatowa uczestników feryjnych warsztatów artystycznych z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Jordana w Tarnowskich Górach. Wystawę można oglądać na przełomie marca i kwietnia.

6 Photos

I Gminny Konkurs Plastyczny „Maluję poezję ks. Jana od mrówki, ważki, biedronki...”

Pokonkursowa wystawa, której wernisaż odbył się 10 marca. Więcej o konkursie na stronie http://www.biblioteka.tgory.pl/i-gminnego-konkursu-plastycznego-maluje-poezje-ks-jana-od-mrowki-wazki-biedronki/

8 Photos